Hlasujte v anketě o nejoblíbenější cd!                                                  Hlasujte v anketě o nejoblíbenější cd!          
DaltreyTownshendEntwistleMoonOstatníHistorieNovinky

Join together!


Diskografie

Dvd

Tabulatury

Download

Překlady

Fórum

Odkazy


 

2.11. 2007 

 The Who spřádají plány na další desku, krom koncertování, které kapelu čeká příští rok v Japonsku a Austrálii se prý bude pracovat na novém albu. Podle Rogera Daltreyho na ni nebudeme muset čekat 24 let. Tak dlouhá byla totiž poslední pauza do vydání zatím poslední studiovky Endless Wire.Nový materiál dává dohromady Pete Townshend, který už také některé kusy Daltreymu předvedl. Podle jeho názoru to vypadá hodně dobře.

6.9. 2006   Endless Wire

Nové album, které so objeví na pultech obchodů 31. října bude obsahovat rozšířenou verzi několika  částí singlu " Wire and Glass," stejně jako témata z Petovy novely " The Boy Who Heard Music ". Úvodní skladba " Fragments " využívá možnosti novátorského hudebního  software vytvořeného Petem ve spojení s matematikem/skladatelem Lawrence Ballem a software-designerem Davem Snowdonem.

Track list:

1. Fragments
2. Man In A Purple Dress
3. Mike Post Theme
4. In The Ether
5. Black Widow Eyes
6. Two Thousand Years
7. God Speaks To Marty Robbins
8. It's Not Enough
9. You Stand By Me
10. Sound Round
11. Pick Up The Peace
12. Unholy Trinity
13. Trilby's Piano
14. Out On The Endless Wire
15. Fragments Of Fragments
16. We Got A Hit
17. They Made My Dreams Come True
18. Mirror Door
19. Tea & Theatre

 

24. 8. 2006  Wire And Glass                                                                                                                          

Vyšla První studiová nahrávka po 24 letech, 11 minutový singl " Wire And Glass ", který se skládá z částí  nazvaných: " Sound Round, Pick Up The Peace, Endless Wire, We Got A Hit, They Made My Dreams Come True, Mirror Door ". Tato minopera  by se také měla objevit na připravovaném novém albu s názvem " Endless Wire ", které by mělo vyjít někdy v říjnu.

 

26. 7. 2006   Ohlášeno Turné    Zdroj:www.radiobeat.cz

 Legendární kapela se na pódia vrací po dvaceti letech. Žijící členové Roger Daltrey a Pete Townshend odehrají v rozmezí  letošního září a prosince šestnáct koncertů po Spojených státech a Kanadě. Na začátku příštího roku se přesunou na Dálný východ a nakonec potěší i Evropu (Čechy zatím nic). Skupinu doplňuje basák Pino Palladino a bubeník Zak Starkey (syn Ringa z Beatles). Zastoupí tak Johna Entwistlea a Keitha Moona. Na klávesy se představí John ´Rabbit´ Bundrick a doprovodných vokálů a druhé kytary se zhostí Townshendův mladší bratr Simon. Townshend a Daltrey své čerstvé plány oznámili na newyorské tiskové konferenci, kde mimo jiné řekli, že jejich letitým snahám o natočení nového alba zabránila Entwistleova smrt v roce 2002. Townshend se na konferenci nepřímo zmínil i o Moonově smrti, zapříčiněné alkoholem. Moon zemřel v roce 1978: "Když v roce 1982 Who přestali nahrávat, tak jsem cítil, že už to zkrátka nemůžu dělat. Málem mě to zničilo. Jednoho člena naší kapely to zničilo definitivně." Daltrey dodal: "Jestli se vám líbí to přirovnání, tak Pete a já jsme jako dva odlišné konce zeměkoule a John byl něco jako rovník . Vůbec nezáleží na tom, že nám to trvalo 25 let, jen když to bude dobré. A ono je to dobré." Novinka britských veteránů, nazvaná WHO 2, by měla vyjít již letos v říjnu. Samotná šňůra pak začíná 12. září ve Philadelphii.
                                          

 

9. 6. 2006   Bootlegy na dobročinné účely   Zdroj: Jaromír Koc www.musicserver.cz

Na rozdíl od většiny kolegů jsou The Who velcí fandové svých bootlegů a nikterak nebojují proti tomu, když se někde neoficiální záznamy jejich koncertů objeví. Nyní se rozhodli podobnou věc zorganizovat sami a veškerý zisk s těchto aktivit věnovat na dobročinné účely.Přede dveřmi je totiž jejich evropské turné a právě z tohoto plánují Pete Townshend a Roger Daltrey zaznamenat každé své vystoupení. Dle jejich slov bude každý koncert natočen a následně digitálně upraven. Jak Pete Townshend uvedl na stránkách kapely, bude jeden celý koncert umístněn na síti i ve formě live-webcastu. Pro tento experiment kapela v současné době hledá vhodného partnera, který by s ní tuto věc realizoval. The Who plánují své show nabídnout nejen jako downloady, ale i jako podcasts. V plánu jsou samozřejmě i regulérní DVD a CD nosiče. Veškerý zisk ze všech těchto aktivit půjde na dobročinné účely. Na otázku, proč tak kapela činí, odpověděl frontman kapely jednoduše: " Because we fucking well can! "


Novinky
 

 které by mělo vyjít v říjnu.